
Szerdán tartotta idei első nyílt napját a Vízmű. Az érdeklődők az iskola dísztermében gyülekeztek, közben a szakgimnázium életét bemutató képeket nézegettek.
A vendégeket Schnider György igazgató köszöntötte. Bevezetőjében áttekintést nyújtott az intézmény múltjáról és jelenéről, majd ismertetőt tartott az itt kínálkozó továbbtanulási lehetőségekről.
Bővebben...
Szeptember 27-én kollégiumunk hat diákja a Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnázium Kollégiuma meghívására egy erdei kondiversenyen vett részt, melynek során élményekkel teli délutánt tölthettek a Körös partján. A tornaösvényen volt lengőteke, húzódzkodás, szökdelés akadálypályán, támlázás korláton előre-hátra, felülés ferdepadon, átugrás palánkon, járás kötélen. Mindezek erőfejlesztésre, az izmok átmozgatására, nyújtásra, az állóképesség növelésére, az egyensúlyérzék, a mozgáskoordináció és a dinamikus képesség fejlesztésére alkalmasak.
Bővebben... Minden kezdet nehéz, de szerencsére nem sokáig tart. Nemrég volt az évnyitó, de már megszülettek az első érdemjegyek és lassan lehet készülni a témazáró dolgozatok írására is. Kedvcsinálóként írásom végén közlöm az előző tanév év végi eredményeit. Megéri böngészni a hosszú listát, hátha megtalálod rajta a nevedet. Ha esetleg mégsem, akkor érdemes ellesni a kitűnőktől néhány jól bevált tanulási módszert.
Bővebben... A héten Tiszakécskén jártam. Búcsúzáskor vendéglátóm felsorolta, hogy mit kell még megnéznem. Egyebek mellett én a Tisza-partot választottam. Folyóparti gyerek vagyok, kitartóan próbáltam megközelíteni a vizet. Három ponton is próbálkoztam, végül sikerült.
Bővebben... A vízműsök is öregszenek. Az iskola tanulói ezt észre sem veszik, de a korábbi évjáratok diákjai tudnának mesélni. Pontosabban tudunk róla mesélni, meg is tesszük.
Bővebben... Az idei évben huszonhatodik alkalommal rendezte meg a Mályvád Teljesítménytúrát a Körösök Völgye Turista Egyesület augusztus 27-én. A túra 55 km, útvonala a Gyula -- Gyulavári -- Solymos -- Mályvádi Őstölgyes -- Sitka -- Városerdő -- Remete -- Szanazug -- Doboz -- Póstelek – Gyula állomásokat érintve halad -- jórészt ártéri erdők festői környezetében lévő -- jelzett turistautakon.
Az 55 km-es táv mellett négy kisebb résztávot is lehetett választani: 12, 24, illetve 35 km-en mehettek a természetbarátok. A túrát kiírás szerint gyalog és kerékpáron teljesíthették a résztvevők, de akadtak olyan túrázók, akik futva tették meg a távot.
Bővebben... Vörös mezőben fehér sast ábrázol a lengyel címer, de vajon tudjuk-e, milyen szép legenda meséli el a keletkezését?
Valamikor nagyon régen felkerekedett három fivér, Cseh, Lech és Rusz, hogy új hazát keressenek népüknek, a szlávoknak, mert azon a területen, ahol éltek, már elfogyott az élelem, és legelő sem volt már elegendő állataik számára.
Az út nehéz volt, gyors folyású patakokon kellett átgázolniuk, hol farkasok, hol vad törzsek támadtak rájuk, mígnem aztán egy szép termékeny síkságra értek. Bővebben... A kérdés két héttel az új tanév indulása után fogalmazódott meg bennem. Tényleg, az érettségi óta nem láttam a mindig nyüzsgő cserkeszőlői lányt, Erdősi Bernadettet! A választ a húga, Brigi (12. A osztály) adta meg: felvették a Műegyetemre, egyetemi polgár lett.
Adódott az ötlet, keressük fel kérdéseinkkel a hétvégi pihenőn Cserkén tartózkodó egyetemista lányt, aki egy beszélgetésre készséggel kötélnek állt.
- Hová tűntél Detti? - A nyáron felvételt nyertem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre, most ott tanulok, elsőéves építőmérnök-hallgató vagyok. Bővebben... Újra gyerek voltam … … vagy legalábbis majdnem. (Egy pályakezdő mérnök csaknem gyerek még.) Egy időgépen repültem vissza a hetvenes évekbe. Az egyetem után egy évvel izgatottan léptem az emeleti 49-es terembe. Ott „lakott” a 3. A osztály, K. Tóth Gyuri bácsi csapata. Nem különösebben örültek nekem; a fél osztály érdemben ügyet sem vetett rám, a többiek őszinte kíváncsisággal várták: mi lesz?
Bővebben... Hazánk északi részén, a Mátra és a Bükk hegységek „árnyékában” húzódik a változatos domborzatú, erdőkkel borított, s kevesek által ismert Vajdavár-hegység. A miocén sekélytengeri homokkőből álló terület Magyarország földtani és felszínalaktani szempontból egyik legizgalmasabb tájegysége. Nem véletlenül választottam még 4 évvel ezelőtt a doktori kutatásaim témájául!
Bővebben... A nyári szakmai gyakorlat folyamán érdekes előadást hallottak a földmérő szakos diákok Gábor Sándor (volt vízműs J) földmérési szakfelügyelőtől, aki a Békés Megyei Kormányhivatal Földhivatali Főosztályától érkezett.
A megyénkben található vízszintes és magassági alappontokról szóló képes bemutató során színes történeteket hallottunk létrehozásukról, jelenlegi állapotukról.
Az előadás alatt az érdeklődés a mérőtornyokra terelődött, és el is határoztuk valamelyik felkeresését.
Bővebben... |