2022.02.17-én tartotta a kollégiumi diákönkormányzat a hagyományos farsangját. A DÖK-tagok a program összeállításában és lebonyolításban is tevékenyen részt vettek. 15 órától a hagyományőrzés jegyében csőrögét sütöttek a lányok a reformkonyhán. Ügyességüket mutatja, hogy nagyon gyorsan elfogyott a sütemény. A Mikulás napján már kipróbált társasjáték-partival indult a délután. Megtelt a fiúklub és az ebédlő is társasjátékozó diákokkal. A lányklubban a Twisteren fejleszthették egyensúlyérzéküket a diákok. Nagy sikere volt a pókernek, az Activitynek, de még a magyar kártyának is. A nyertesek egy-egy tombolát kaptak ajándékba.
Bővebben... Néhány év kihagyása után idén újra megrendeztük a kollégiumban az asztalitenisz-bajnokságunkat, amit a diákok már nagyon vártak. Február 24-én délután az ebédlőt három pingpongasztal foglalta el. Eredetileg tizenkét versenyző jelentkezett, sajnos azonban a betegség közbeszólt, így kilencen mérettették meg magukat.
Bővebben... 2022. február 3-án rendeztük meg az idei Kollégiumi Sakkbajnokságot a kollégium fiú klubszobájában. 9 táblánál 18 játékossal vette kezdetét a verseny. A lebonyolítás vegyes, bajnoki, illetve kuparendszerben történt. Ezt a jelentkezők örvendetesen magas száma (18 tanuló) indokolta. A jelentkezőket 4 csoportba sorsoltuk ki.
Bővebben... 2021 decemberében rendeztük meg az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulóját, melyen főképp 10. és 11. évfolyamosok indultak. Mindannyian sikeresen vették az akadályokat, ám csak a legjobbakat díjaztuk. Első helyezést ért el Balog Lívia 11. D osztályos tanulónk, aki a második, azaz a megyei fordulóban is szép eredményt elérve képviselte iskolánkat: második lett!
Az iskolai fordulóban holtverseny alakult ki a második helyért: Kovács Botond 11. B és Oláh József 10. E osztályos tanulók osztoztak rajta. Ezúton is gratulálunk Líviának és a fiúknak!
Bővebben... Az adventi időszak az előkészület, várakozás, reménykedés ideje, ennek jegyében a kollégiumban is meggyújtjuk minden évben az adventi koszsorún a gyertyát. December 6-án nagy várakozás előzte meg a Mikulás érkezését, aki játékdélutánnal örvendeztette meg a kollégistákat. Több helyszínen 10 féle társasjátékot próbálhattak ki az érdeklődő diákok, és a legügyesebbek szabad szilencium kártyát is nyerhettek.
Bővebben... 2021. december 3-án a Planet Budapest 2021 keretében megszervezésre kerülő Heroes of the Future programon való részvételre benyújtott pályázatunkkal lehetőséget kaptunk arra, hogy részt vegyünk a fenntarthatósági expo és világtalálkozó elnevezésű rendezvényen. Kora hajnalban indultunk vonattal, a fő program előtt kipróbáltuk a go mobility park elektromos járműveit, mint például MonsterRoller-t, a segway-t, az elektromos gokart-ot vagy a hoverboard-ot.
Bővebben... Iskolánkban a használható nyelvtudás átadása mellett nagy hangsúlyt fektetünk a diákok sikeres nyelvvizsgára történő felkészítésére is. A továbbtanulásnál többletpontot jelent, ezen kívül az a szempont sem elhanyagolható, hogy a sikeres diploma kézhezvételének egyik alapfeltétele a középfokú (B2) komplex nyelvvizsga. Intézményünk nyelvtanárai már kilencedik osztálytól kezdve igyekeznek felhívni a diákok figyelmét a nyelvvizsga fontosságára és szükségességére, és a nyelvi érettségi mellett erre a vizsgára is készülnek, gyakorolnak.
Bővebben... 2021. november 10-én került megrendezésre az idei Gólya Sakkbajnokság a kollégium fiú klubszobájában. Három asztalnál hat játékossal vette kezdetét a verseny. Sajnos a 9. évfolyamos „gólya” sakkozóink közül többen hiányoztak betegség miatt. Így a lebonyolítás a diákok alacsonyabb részvételi száma miatt bajnoki rendszerben történt, tehát körmérkőzésen, mindenki játszott mindenkivel. A lebonyolításban a felsős sakk-szakkörösök közül Györösi Zoltán és Benedek Tamás segédkeztek.
Bővebben... 2021. november 17-én az Óbudai Egyetem AMK Geoinformatikai Karára látogattunk el Székesfehérvárra, ahol a Térinformatika világnapja alkalmából rendezték meg a „Mérd meg, mutasd meg” versenyt. A megmérettetésre egy szabadon választott térinformatikai témával kellett készülniük a diákoknak, amit egy három tagú szakmai zsűri előtt adtak elő.
Bővebben... A Vízmű kollégistái 2021. szeptember 30-án kellemes őszi időben Budapestre utazhattak a Vadászati és Természeti Világkiállításra. A Fátyol iskolaprogram lehetővé tette, hogy diákjaink ingyenesen vegyenek részt a kiránduláson. Nagy hatást gyakorolt ránk a trófeakiállítás, ahol a Kárpát-medencében és a világ különböző pontjain előforduló, vadászható vadakat láthattunk. A világkiállítás tematikus tárlatainak megtekintése, valamint a természetmegőrzést és fenntartható természet-gazdálkodást bemutató előadások szorosan illeszkednek a környezeti nevelési tevékenységünkhöz, így a kirándulás hasznos volt tanulóink számára.
Bővebben... Hagyományainkhoz híven idén is megrendeztük a gólyabálunkat 2021. október 14-én, csütörtökön. A program most is a diákönkormányzat szervezésében valósult meg.
A kilencedikesek már a gólyatábor óta 3 csoportban készültek a bemutatkozásra és a megmérettetésre a felsőbb éves gólyacsoport vezetők irányításával. Október 12-én, kedden a sportversennyel vette kezdetét az eseménysorozat. A nyolc játékos versenyszám között szerepelt a tollaslabdával, röplabdával futás padon, kötélhúzás, páros futás hullahopp karikába bújva és a végén az ötletes altatók. Bővebben... |